Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Фуражни култури, поинакви треви: Како да се одгледуваат, жнеат и употребуваат

Томас Шоу  
Оригинален наслов на книгата : Forage crops, other than grasses: How to cultivate, hervest and use them
ИСБН : 978-608-229-134-5
Година на издавање : 2010
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: 1714 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 300
Димензии : 125x205
Корица : мекаКраток опис

Оваа книга ја пишува авторот Томас Шоу (професор по предметот стопанисување со животни при Универзитетот од Минесота) со цел да излезе во пресрет на долгоочекуваната потреба за вакво нешто. Намерата е да се приспособи книгата на потребите на фармерите, сточарите и на студентите по агрономија. Авторот ги почитува многу сите нив и им го посветува ова издание. Дали ја постигнал целта и ги задоволил нивните потреби останува да проценат самите читатели.
Се разбира, оваа книга ја дава историјата во оваа област, какви биле почетоците и првите трудови што ја разработувале темата. Денес, имаме многу изданија, со многу помедерни методи и технологии, но, сепак, ова дело мора да се земе предвид за секој што сака вистински да ì се посвети на темата.
За сите подетални информации во врска со содржината и со достапноста на книгата слободно пишувајте на publishing@arslamina.com.

 Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
0

Коментари од корисниците