Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Дина и Додо во циркус : книга со активности 3

/  
Оригинален наслов на книгата : Дина и Додо во циркус : книга со активности 3
ИСБН : 978-608-267-688-3
Година на издавање : 2023
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 24
Димензии : А4
Корица : мекаКраток опис

Решавај и забавувај се со Дина и Додо!


Низ вежбанките ќе најдеш многу забавни активности и загатки за решавање – од лавиринти и пронаоѓање разлнични или исти предмети, цртање од точка до точка, боење, до откривање скриени предмети и зборови, активности со броење и собирање и судоку загатки!


• За развој на логичките капацитети и способности кај децата

• За јакнење на концентрацијата

• За поттикнување на детската љубопитност, фантазија и креативност
Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците