Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

ЖИВОТНИТЕ ОД АНТАРКТИК : пиши-бриши вежбанка : возраст 3+

Оливера Ќорвезироска  
Оригинален наслов на книгата : ЖИВОТНИТЕ ОД АНТАРКТИК : пиши-бриши вежбанка : возраст 3+
ИСБН : 978-608-267-624-1
Година на издавање : 2023
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 24
Димензии : А4
Корица : мекаКраток опис

Повлечи линија на небото по која летаат албатросите, заокружи ги трите срца на најголемата лигна на светот и научи дека и најголемите суштества имаат свои мали тајни. 

 

Со овие едноставни и забавни активности, подредени по тежина, вежбанката ќе им помогне на децата од предучилишна возраст да ја вежбаат раката, да се навикнат на приборот за пишување и да стекнат самодоверба во првите чекори во цртањето и пишувањето, преку: 

• Почетно пишување разни видови линии (прави, коси, заоблени, брановидни и цикцак);

• Слободно пишување линии;

• Развивање на фините моторни вештини на мускулите на рацете и прстите (графомоторни вештини);

• Можност вежбата да се повтори повеќепати и детето да се коригира самостојно.

 

Оваа вежбанка е реупотреблива. На нејзините страници може да се пишува со овој или со друг маркер за бела табла (пиши-бриши), а се брише со марамче, обична ткаенина или сунѓер. На тој начин децата можат да се навраќаат на активностите повторно и повторно, што им овозможува градење на самодовербата, но и долготрајна забава.

 Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците