Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Местоположба и движење : возраст 5+

Билјана Стојоска-Златков  
Оригинален наслов на книгата : Местоположба и движење : возраст 5+
ИСБН : 978-608-267-615-9
Година на издавање : 2022
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 35
Димензии : 205х285
Корица : мекаКраток опис

Во оваа книга детето ќе се запознае со поимите за местоположба и движење:

• местоположба: внатре или надвор

• местоположба: над, под или на

• местоположба: зад или пред

• местоположба: лево, десно, горе или долу

• насоки на движење: налево, надесно, нагоре или надолу.

 Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците