Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Танцот на шарените шамичиња

Александар Прокопиев ,   ил. Сања Симоска  
Оригинален наслов на книгата : Танцот на шарените шамичиња
ИСБН : 978-608-267-681-4
Година на издавање : 2022
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 23
Димензии : 210х210
Корица : мекаКраток опис

Еден ден, едно свилено шамиче ù се налути на мајка си и тргна низ светот да бара дете на кое му тече носот...

„Танцот на шарените шамичиња“ е прва сликовница за деца на познатиот писател за возрасни – Александар Прокопиев. Низ лирска, алегорична приказна за едно шамиче кое доживува брза и ненадејна слава, но сепак мечтае да си остане тоа што е, авторот ги соочува децата со фантазиите и сништата за иднината, поддржувајќи ги да мечтаат, но и подучувајќи ги никогаш да не се откажуваат од себе, од своите блиски и од тоа што во суштината се.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците