Е-адреса: Лозинка:
















Продукти: 0
Цена 0 мкд

Ноќта пред Божиќ во Земјата на чудата

Карис Бексингтон ,   Кејт Хиндли  




Оригинален наслов на книгата : The night before Christmas in Wonderland
ИСБН : 978-608-267-680-7
Година на издавање : 2022
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 40
Димензии : 210х210
Корица : мека



Краток опис

Принцезата Срце, уште како дете му напишала писмо на Дедо Мраз што стигнало до него со огромно задоцнување, кога таа веќе станала зла Кралица на Земјата на чудата која мрази Божиќ. Но, Дедо Мраз, веќе тргнат на пат во санката со впрегнати ирваси, решава да ја исполни и оваа заборавена желба. Така започнува волшебната небесна авантура во стихови што завршува со прекрасен пресврт – Кралицата Срце се зарекува дека ќе биде љубезна и добра.

„Ноќта пред Божиќ во Земјата на чудата“ е празнична сликовница за добрината и радоста. 



Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците