Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Мравката Тони

Маја Мишевска ,   ил. Михајло Димитриевски– Тхе Мичо  
Оригинален наслов на книгата : Мравката Тони
ИСБН : 978-608-267-536-7
Година на издавање : 2022
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 21
Димензии : 210х210
Корица : мекаКраток опис

Има дечиња вредни и дружељубиви како мравки, но едноставно не се толку вешти во спортување или во друг тип натпреварување. Оваа приказна е вистинска „показна вежба“ на најпознатата максима на основоположникот на модерните Олимписки игри – Пјер де Кубертен: „Не е важно да се победи, важно е да се учествува!“ Никој не треба да се разочарува ако во нешто не е вешт како другите, зашто, пак, во нешто друго – сигурно е вистински махер!Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците