Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Жолти чорапи

Билјана Лотеска ,   ил. Катерина Трајановска  
Оригинален наслов на книгата : Жолти чорапи
ИСБН : 978-608-267-671-5
Година на издавање : 2022
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 27
Димензии : 210х210
Корица : мекаКраток опис

„Жолти чорапи“ е топла, лирска приказна за препознавање на чувствата кај децата раскажана на лесен, забавен и симболичен начин преку вселувањето на добродушниот Бувко во една нова шума. Сакајќи да се запознае и да се спријатели со соседите, Бувко секому му подарува соодветен подарок и на крајот сите животни стануваат посреќни.

„Жолти чорапи“ поттикнува на запознавање и го негува пријателството.  Децата, освен што можат да уживаат во оваа приказна, можат и да учествуваат во неа преку работниот додаток на крајот од сликовницата.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците