Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Бибисек Втори

Велко Неделковски  
Оригинален наслов на книгата : Бибисек Втори
ИСБН : 978-608-267-488-9
Година на издавање : 2022
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 95
Димензии : 140х200
Корица : мекаКраток опис

„Бибисек Втори“ е книга исполнета со возбудливи настани, авантури, неизвесност, но пред сѐ хумор и смеа. Ќе нѐ поведе низ бурни мориња, острови со чудни жители и ќе ве запознае со навидум опасни гусари, кои не се желни за злато и скапоцени камења, туку за песни и внимание.

Со оваа урнебесна книга Велко Неделковски ни го открива својот раскошен талент за пишување и го зацврстува својот заслужен статус на еден од најзначајните македонски писатели на детски книги.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците