Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Исидора Мун и ѕвездата паѓалка

Хариет Мункастер  
Оригинален наслов на книгата : Isadora moon and the shooting star
ИСБН : 978-608-267-526-8
Година на издавање : 2022
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 128
Димензии : 129х185
Корица : мекаКраток опис

Исидора Мун е посебна бидејќи е поинаква.


Мајка ù е самовила, татко ù е вампир, а таа е по малку од двете. 


Исидора учи за вселената на училиште. Една ноќ здогледува ѕвезда паѓалка што паѓа од небото и запознава нова светлечка другарка. Таа се вика Нова и не требалo да падне на Земјата. Што е уште полошо, го загубила своето месечево мачорче Плутон!


Може ли Исидора да ù помогне на Нова да го најде загубеното мачорче пред да се врати дома?
Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците