Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Умешност на лутината: мал водич за голема лична моќ

Билјана Велковска  
Оригинален наслов на книгата : Умешност на лутината: мал водич за голема лична моќ
ИСБН : 978-608-267-510-7
Година на издавање : 2022
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 131
Димензии : 145x205
Корица : мекаКраток опис

Повик за сопствена револуција

„Умешност на лутината“ нè води на мало патување во лутината... Ова чувство е корен на многу наши дисфункционалности, незадоволства, несигурности, ама и учител и извор на нашата лична моќ.

Малку по малку, разбирливо и преку примери, книгата ни открива слој по слој од лутината. Што правиме со својата лутина? Зошто го правиме? Свесно ли избираме како ќе ја покажеме или ќе ја скриеме? Како тоа влијае на нашиот живот? На нашата самодоверба? На нашите лични односи? И, конечно, што можеме да преземеме околу тоа? На крајот, сфаќаме дека патувањето со „Умешност на лутината“ било патување во самите нас.


                                 Доц. Мирјана Јовановска Стојановска, психолог/психотерапевтКнига-амалгам за лутината – водич за трансформација

Водичот „Умешност на лутината“ е како амалгам од повеќе книги, па му го дава на читателот, без да губи многу време, она најпотребното што би го извлекол за себе од сите тие книги заедно... ретко дело наменето за пошироката читателска публика, а сепак според својата содржина не спаѓа во класичната комерцијална литература меѓу книгите за самопомош.


                                                 М-р Дора Попова Узуновски, психолог/психотерапевт
Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците