Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Математика 1: вежбанка по математика за прво одделение во деветгодишното основно образование

Билјана Стојоска-Златков,   д-р Слаѓана Јакимовиќ ,   м-р Ирена Богданоска  
Оригинален наслов на книгата : Математика 1: вежбанка по математика за прво одделение во деветгодишното основно образование
ИСБН : 978-608-267-426-1
Година на издавање : 2022
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 84
Димензии : А4
Корица : мекаКраток опис

Вежбанката по предметот МАТЕМАТИКА за прво одделение во основното деветгодишно образование е создадена според програмата за овој предмет донесена од Бирото за развој на образованието и ги покрива сите општи и конкретни стандарди од неа. Во вежбанката детето ќе учи како да ги препознава 2Д- и 3Д-формите, како правилно да ги пишува броевите, да собира и одзема до 10, да брои, да споредува и да класифицира предмети според одредени карактеристики.

 Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците