Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Детелинки-белинки : современи бајки со четири листенца

Група автори  
Оригинален наслов на книгата : Детелинки-белинки : современи бајки со четири листенца
ИСБН : 978-608-267-626-5
Година на издавање : 2022
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 99
Димензии : 140х200
Корица : мекаКраток опис

,,Детелинки-белинки'' е збирка од шеснаесет современи бајки наредени во четири циклуси како четири листенца на ,,среќната" детелинка.

Современите бајки го збогатуваат омилениот жанр на децата. Некои од нив се случуваат и во наше време, на наши предели и се препознатливи ликови од нашето опкружување, со што уште повеќе им се приближуваат на малите големи читатели.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците