Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Gjuha shqipe 1 : ushtrimore për arsimin fillor nëntëvjeçar

Avzi Mustafa  
Оригинален наслов на книгата : Gjuha shqipe 1 : ushtrimore për arsimin fillor nëntëvjeçar
ИСБН : 978-608-259-195-7
Година на издавање : 2022
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 80
Димензии : 210х275
Корица : мекаКраток опис

Kjo ushtrimore është sipas metodës globale kërkon ecurinë metodike sipas së cilës ngjarja apo ilustrimi lidhet me vetëdije bashkë me fjalën ose fjalinë. Përdorimi i kësaj metode ka për qëllim të forcojë te nxënësit e klasës së parë kujtesën, sepse njohja e fjalës është lidhur me material didaktik konkret (send, model, ilustrim, vizatim). Kështu nxënësit mësojnë ta identifikojnë gjegjësisht ta njohin fjalën para se t’i njohin elementet e saj, pra shkronjat e mëdha dhe të vogla.

 Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците