Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Микрохируршка ендодонција

Арналдо Кастелучи  
Оригинален наслов на книгата : Microsurgical endodontics
ИСБН : 978-608-267-477-3
Година на издавање : 2022
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 291
Димензии : 210х285
Корица : тврдаКраток опис

Која е пораката која авторот сака да им ја пренесе на специјалистите по ендодонција, било да се млади или искусни професионалци? Целосната верба која ја покажува авторот, не само во оваа книга, туку во сите години искуство и клиничка пракса, е тоа дека микрохируршката ендодонција треба да биде гранка на професијата која е резервирана исклучиво за специјалистите по ендодонција; тоа е неопходно за ендодонтските интервенции да се планираат и да се извршат преку хирургијата, а не обратно.

Ова е единствениот начин за да се избегне повторен ендодонтски третман. Собирајќи ги во еден текст целото негово клинички искуство, темелната дискусија за дијагностичките пристапи и техничките интервенции, најнапредните и надградени алатки и можните компликации кои се поврзани со микрохируршката ендодонција, авторот нуди фундаментален и високо квалифициран придонес во ова поле.

Читањето Микрохируршка ендодонција треба да биде задолжително во обуката на еден искусен специјалист по ендодонција, кој ќе ги прошири и продлабочи познавањата во ендодонцијата.

Можете да пристапите до видеа од интервенциите преку QR кодот во книгата или на http://castellucci.edizioniedra/eng.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците