Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Сончевото момче Ил

Катерина Данаилова ,   ил. Орце Нинески  
Оригинален наслов на книгата : Сончевото момче Ил
ИСБН : 978-608-267-472-8
Година на издавање : 2022
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 29
Димензии : 210х210
Корица : мекаКраток опис

Долгобрадиот старец Арно, секое утро низ прозорецот на својата мала колиба

ги набљудуваше бескрајните полиња насадени со сончогледи. 

Им се восхитуваше на убавината и секогаш помислуваше дека тие се златен килим кој природата го ткаеше со семките што тој секоја пролет како сончева прашина ги расфрлаше со помош на ветерот.
Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците