Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Исидора Мун ја запознава Забовилата

Хариет Мункастер  
Оригинален наслов на книгата : Isadora Moon meets the Tooth Fairy
ИСБН : 978-608-267-492-6
Година на издавање : 2022
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 128
Димензии : 129х185
Корица : мекаКраток опис

Исидора Мун е посебна бидејќи е поинаква.

Мајка ù е самовила, татко ù е вампир, а таа е по малку од двете.

На Исидора ù се ниша запче! Вампирите ги врамуваат своите први вампирски запчиња, но самовилите ги оставаат под перница за забовилата. Исидора не може да одлучи што ќе прави со своето запче, до моментот кога една вечер запознава волшебна глувчица по име Миличка.

Со помош на Миличка, Исидора ќе создаде нова традиција. Традиција што ќе биде целосно уникатна, исто како неа!Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците