Е-адреса: Лозинка:
















Продукти: 0
Цена 0 мкд

Љубов облечена во бело

Милена Лунеска  




Оригинален наслов на книгата : Љубов облечена во бело
ИСБН : 978-608-267-469-8
Година на издавање : 2022
Издавачка куќа : Попули
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 72
Димензии : 120х200
Корица : мека



Краток опис

Куферот со спомени, радости и таги е полн и тежок, Милена Лунеска од него ја извлекува силата за да си ги исцели раните, да се исправи и да продолжи да се бори. Затоа што животот за неа е и танц и борба и газење боса по трње и посегање по ѕвездите и „Љубов облечена во бело“.

 

„...Денес, кога на домот наш, ново име му запишуваме,

а ѕвонлива смеа танцува по подовите,

Ти, закопчај ја со душата љубовта наша, како скапоцен костум,

Јас, во невестинско бело ќе ја облечам среќата,

па со насмевки и музика на радоста да ја отвориме вратата,

свечено да го пречекаме ЖИВОТОТ!...“



Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците