Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

До сто и една и назад

Марко Виденовиќ  
Оригинален наслов на книгата : До сто и една и назад
ИСБН : 978-608-267-468-1
Година на издавање : 2022
Издавачка куќа : Попули
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 107
Димензии : 120х200
Корица : мекаКраток опис

Да не се родев,

не ќе знаев што е љубов.

Да не умеев да љубам,

не ќе знаев што е живот.

Стиховите во збирката поезија „До сто и една и назад“ од Марко Виденовиќ пулсираат од љубов. Тој ги слави женската убавина и страстите со искрена и доживеана вдахновеност, копнежливост и восхит, онака без воздржување или навестување. Повремено, радоста ја поматуваат трепетот и стравот поради минливоста на животот, краткоста на времето, но секогаш како контрапункт тука е вечната љубов, онаа што трае до „сто и една и назад“.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците