Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Велепоседниците од Рајгејт

сер Артур Конан Дојл ,   адаптација: Стефани Бодет  
Оригинален наслов на книгата : The Sherlock Holmes children’s collection : shadows, secrets and stolen treasure. The Reigate squire
ИСБН : 978-608-267-370-7
Година на издавање : 2022
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 112
Димензии : 128х198
Корица : мекаКраток опис

Вилијам Кирван, кочијашот на семејството Канингем, вчеравечер бил УБИЕН додека го штител имотот на господарот.

Ова е втора ПРОВАЛА во областа за помалку од една недела.

Со надеж дека ќе му помогне на Холмс побрзо да закрепне по еден особено напорен случај, Вотсон договара посета на пријателот на село. Но, по кражбата што ја остава збунета локалната полиција, Холмс е вовлечен во мрежа од лаги, уцени и убиство. Самиот мора да ги најде натрапниците – ако успее да го преживее случајот...Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците