Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Поморската спогодба

сер Артур Конан Дојл ,   адаптација: Стефани Бодет  
Оригинален наслов на книгата : he Sherlock Holmes children’s collection : shadows, secrets and stolen treasure. The naval treaty
ИСБН : 978-608-267-371-4
Година на издавање : 2022
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 152
Димензии : 128х198
Корица : мекаКраток опис

Вотсон, би можел ли да го доведеш твојот пријател Шерлок Холмс да се види со мене? Моето работно место во МИНИСТЕРСТВОТО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ се чинеше безбедно додека не се случи оваа ужасна катастрофа. Се плашам дека мојата кариера е УНИШТЕНА!

Војната станува вистинска закана откако ќе биде украден таен документ од Министерството за надворешни работи. Но, зошто крадецот чекал десет недели за да го продаде? Холмс и Вотсон се втурнати во светот на меѓународната дипломатија само за да откријат дека опасноста може да дојде од неочекувана страна.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците