Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Марамата со точки

сер Артур Конан Дојл ,   адаптација: Стефани Бодет  
Оригинален наслов на книгата : The Sherlock Holmes children’s collection: shadows, secrets and stolen treasure. The specked band
ИСБН : 978-608-267-368-4
Година на издавање : 2022
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 128
Димензии : 128х198
Корица : мекаКраток опис

Со голема тага известуваме за СМРТТА на г-ѓицата Џулија Стоунер од Стоук Моран. Причината останува НЕПОЗНАТА.

Повторно се слушаат необичните звуци што за последен пат се огласиле околу мигот на смртта на Џулија. Сестра ѝ Хелен знае дека е само прашање на време кога и самата ќе ја доживее истата судбина. Се подготвува мрачен заговор, а единствениот начин да се фати злосторникот е да се зачекори среде смртоносна стапица...

 Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците