Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Тројцата студенти

сер Артур Конан Дојл ,   адаптација: Стефани Бодет  
Оригинален наслов на книгата : The Sherlock Holmes children’s collection : shadows, secrets and stolen treasure. The three students
ИСБН : 978-608-267-374-5
Година на издавање : 2021
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 120
Димензии : 128х198
Корица : мекаКраток опис

Господине Холмс – молам за вашата помош. Не смеам да ја вмешам полицијата. Ако овој немил СКАНДАЛ биде јавно објавен, репутацијата на овој универзитет ќе биде целосно УНИШТЕНА.

Едно опуштено патување со цел истражување се претвора во трка со времето кога професорот Соимс им се обраќа на Холмс и Вотсон со чудна мистерија.

Тројца студенти се осомничени за мамење пред испит, па ќе успее ли Холмс да го реши случајот навреме за да може да се одржи испитот?


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците