Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Зборови наместо слики

Маријан Бошевски  
Оригинален наслов на книгата : Зборови наместо слики
ИСБН : 978-608-267-448-3
Година на издавање : 2021
Издавачка куќа : Попули
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 52
Димензии : 120х200
Корица : мекаКраток опис

Емоциите што извираат од срцето се една посебна „ука“, која за доктор Маријан Бошевски отвора нови простори, нова творечка авантура – да се изрази емоцијата во стих, да се преточат сликите во зборови, да се доловат ритмите на исказот и да се допре до срцето на „другиот“, да се сподели доживувањето со читателот.


Иако неговите песни се како млади ластари, сè уште недоволно зацврстени и недораззеленети, сепак се израз на еден автентичен креативен порив и на искрена почит кон величието на уметноста на зборот.

 

                                                                                                                        - Соња Стојменска-Елзесер


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците