Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Кити и ѕвездената песна

Пола Харисон  
Оригинален наслов на книгата : Kitty and the starlight song
ИСБН : 978-608-267-364-6
Година на издавање : 2021
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 128
Димензии : 129х185
Корица : мекаКраток опис

Кити се подготвува за настап на училишниот концерт. Како некој што вежба да стане суперхерој со мачји супермоќи, Кити успева да прави многу чудесни нешта. Но, како обично девојче, таа има огромна трема да запее пред целото училиште. Згора на тоа, Фигаро успева да се повреди за време на една бркотница, па плановите за неговата роденденска забава се уништени.

На Кити и е потребна помош од нејзиниот пррр-екрасен мачји екипаж за да го спасат роденденот на Фигаро и за да ја надмине тремата пред нејзиниот настап на концертот.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците