Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Дневник на прочитани лектири

/  
Оригинален наслов на книгата : Дневник на прочитани лектири
ИСБН : 978-608-267-329-5
Година на издавање : 2021
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 32
Димензии : 140х200
Корица : мекаКраток опис

При читањето на лектири, дел од учениците се соочуваат со проблем при обработка на прочитаното дело. Затоа најдобро е додека ја читаш лектирата да запишуваш и да водиш дневник на читање. На тој начин ќе запишеш и запомниш најголем дел од делото, а обработката подоцна ќе ти оди многу полесно.


Во оваа мала вежбанка се обидовме да ти помогнеме со тоа што подготвивме обрасци за обработка на 10 дела, од различен род и вид: романи, драми, збирки раскази и збирки песни.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците