Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Кога ми ги убиваа животните

Трајче Крстески  
Оригинален наслов на книгата : Кога ми ги убиваа животните
ИСБН : 978-608-267-280-9
Година на издавање : 2021
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 200
Димензии : 140х200
Корица : мекаКраток опис

Романот за деца „Кога ми ги убиваа животните“ е продолжение на романот „Светлина зад ридот“. Дејството од селото Живно се префрла во најблискиот град. Петре треба да тргне во средно училиште и Дедото заминува во град за да му обезбеди услови за живот, каде што подоцна му се придружува и Петре. Тие се зближуваат со едно момче по име Дамјан и со неговото семејство. Дамјан и Петре стануваат неразделни другари и заедно доживуваат секакви згоди и незгоди. Дедото со помош на градоначалникот успева да отвори зоолошка градина во дворот на куќата и донесува знајни и незнајни животни.

Но, некој ги убива! Кој? И зошто?
Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците