Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Исидора Мун оди на свадба

Хариет Мункастер  
Оригинален наслов на книгата : Isadora Moon goes to a wedding
ИСБН : 978-608-267-166-6
Година на издавање : 2021
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 128
Димензии : 129х185
Корица : мекаКраток опис

Исидора Мун е посебна бидејќи е поинаква.

Мајка ù е самовила, татко ù е вампир, а таа е по малку од двете.

Исидора ќе биде деверица на свадбата на тетка ù и мнооогу е возбудена! Но, откако нејзината палава братучетка ќе замеша прсти со малку волшебни палавштини, денот што треба да биде посебен, нема да тече баш како подмачкано.

Може ли Исидора да се погрижи да има среќен крај?...


Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците