Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Кити и грабнатото милениче

Пола Харисон  
Оригинален наслов на книгата : Kitty and the Kidnap Trap
ИСБН : 978-608-267-318-9
Година на издавање : 2021
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 128
Димензии : 129х185
Корица : мекаКраток опис

Еден викенд, Кити требаше да го причува миленичето на нејзината другарка, ’рчкото Марвин, но се случи катастрофа − тој беше киднапиран! Кити мора да ја следи трагата на киднаперот и го врати Марвин во неговиот дом жив и здрав, пред да си замине ноќта.

 

Време е за нашата суперхеројка Кити да ја спаси ситуацијата!


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците