Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Кити и самрачната неволја

Пола Харисон  
Оригинален наслов на книгата : Kitty and the Twilight Trouble
ИСБН : 978-608-267-317-2
Година на издавање : 2021
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 128
Димензии : 129х185
Корица : мекаКраток опис

Кити со нетрпение ја очекува посетата на панаѓурот со своето семејство и нејзиниот мачји екипаж. Но, Пикси се спријателува со друга мачка и веќе не си игра со Кити. Таа повеќе сака да игра суперхерои со Нела, новата пријателка. Но, проблемот е дека тие две повеќе се однесуваат како суперзлосторници отколку суперхерои!

За кусо време и двете ќе се најдат во неволја на врвот на рингишпилот, но само вистински суперхерој може да ја спаси ситуацијата...Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците