Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

ТКЦП и загатките на Ајнштајн

Билјана С. Црвенковска,   Здравко Гиров  
Оригинален наслов на книгата : ТКЦП и загатките на Ајнштајн
ИСБН : 978-608-267-226-7
Година на издавање : 2021
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 80
Димензии : 140х200
Корица : мекаКраток опис

Хеј, време е за ЗАГАТКИ! Да, токму така, загатки!

Ноќ е. Лео и пријателите од ТКЦП се во Пештерата.

Надвор паѓа дожд – лее! На вакво време ни најголемите никаквеци не сакаат да излегуваат и да прават ујдурми, па ТКЦП можат малку да одморат од авантури.

Но, тоа не значи дека ќе остават нивните мозочиња да седат без работа. Како?

Така што ќе решаваат логички загатки познати под името Загатки на Ајнштајн!

Што значи, пенкало или молив в рака и подготви се за решавање!Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците