Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Сестра ми живее на каминот

Анабел Пичер  
Оригинален наслов на книгата : My sister lives on the mantelpiece
ИСБН : 978-608-267-313-4
Година на издавање : 2021
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 208
Димензии : 140х200
Корица : мекаКраток опис

Џејми нема заплакано откако се случи тоа. А знае дека требало – Џасмин плачеше, мама плачеше, тато сè уште плаче. Роџер не, ама тој е само мачор, а и не ја познаваше Роуз многу добро...

Сите постојано велеа дека со текот на времето ситуацијата ќе се подобрува, но тоа е само една од оние лаги што возрасните ги кажуваат во непријатни ситуации. Пет години подоцна, полошо е од кога и да е: тато пие, мама ја нема, а Џејми е соочен со прашања на кои мора да си одговори самиот.

Ова е неговата приказна, еден на моменти непоколебливо стварен, но истовремено и емотивен и топол приказ на борбата на едно младо момче да ја разбере загубата што го разнебитува неговото семејство
Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците