Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Размислувај како Алберт Ајнштајн

Карло Калцан ,   Соња Скалко  
Оригинален наслов на книгата : Размислувај како Алберт Ајнштајн
ИСБН : 978-608-247-714-5
Година на издавање : 2021
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 96
Димензии : 165х235
Корица : мекаКраток опис

На половина пат помеѓу прирачник и разиграна лабораториска вежбанка, Размислувај како Алберт Ајнштајн е патување низ раскажување, активности и игри со коишто ќе откриеш како да го вежбаш твојот ум за истражување, логика, научен метод, страст и мотивација, следејќи ги трагите на најголемиот научник на сите времиња.


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците