Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Сенки во подземјето

Марија Ралповска  
Оригинален наслов на книгата : Сенки во подземјето
ИСБН : 978-608-267-315-8
Година на издавање : 2021
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 272
Димензии : 145х205
Корица : мекаКраток опис

Тенка е линијата меѓу доброто и злото, во свет што го движи криминалот. Приказните на банкарот, криминалецот и јавниот обвинител се испреплетуваат. Тројцата немаат ништо заедничко, освен жената по која се во потрага. Таа е плен, а тие се ловците. Или, можеби, е обратно? Обидувајќи се да ја откријат и да ја фатат, тројцата ќе мора да играат надвор од рамките на правилата и на законите. Дали целта ги оправдува средствата? Каде е црвената линија што обвинителот нема да ја премине во оваа опасна игра? А ако го стори тоа, ќе успее ли да се врати назад?


„Дојде за да го видиш мојот крај?“

„Немаше друг начин.“

„Умирам.“

„Жал ми е.“

„Навистина? А дали ти е жал и за сите оние што ги уби?“
Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците