Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Лицата со попреченост

Андон Дамовски  
Оригинален наслов на книгата : Лицата со попреченост
ИСБН : 978-608-267-161-1
Година на издавање : 2021
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 248
Димензии : 165х240
Корица : мекаКраток опис

Заштитата на лицата со попреченост е еден од најосетливите и најспецифичните елементи на општествено-развојната, економската и пред сѐ социјалната политика воопшто. 

Наша обврска е да го афирмираме развојот на заштитата на лицата со попреченост во рамки на модерната, плуралната, социјална политика имајќи го предвид лицето со попреченост како поединец, личност со сите свои општи и специфични потреби. 

Системските решенија мора да ѝ овозможат на секоја категорија лица со попреченост да ги формира, изрази и да ги реализира своите основни развојни потреби и посебни интереси, да има еднакви можности како и другите луѓе.Оценка од корисниците

5 звезди

10

4 ѕвезди

1

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
4,9
11

Коментари од корисниците