Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Сликовница-Тито и Дино

Ј. Мишо  
Оригинален наслов на книгата : Сликовница-Тито и Дино
ИСБН : 978-608-267-175-8
Година на издавање : 2021
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 40
Димензии : 210х210
Корица : мекаКраток опис

Еден ден, се случи нешто што Тито не можеше ни да го замисли. Додека одеше кон училиштето, пред него нешто заблеска, многу чудно и многу силно. Личеше на гром, но беше толку блиску до него! Постепено, светлината доби две тркала, шипка и волан. Тито зачудено гледаше како се создаваат дланки на воланот, па раце, па рамена, па глава, па тело, па нозе и на крај, пред него стоеше – дете на тротинет!


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците