Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Кити и авантурата во небесната градина

Пола Харисон  
Оригинален наслов на книгата : Kitty and the Sky Garden Adventure
ИСБН : 978-608-259-646-4
Година на издавање : 2021
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 128
Димензии : 129х185
Корица : мекаКраток опис

Кити, Тиквичко и Пикси откриваат тајна небесна градина на градскиот покрив.

Тоа е чудесно место, полно со егзотични растенија и прекрасни украси. Пикси е многу возбудена и сака да му каже на светот околу неа за градината, но колку повеќе мачки дознаваат за градината толку подиви стануваат. Кити мора да ја спасува градината и нејзината убавина од оние кои се чини дека имаат намера да ја уништат.

 Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците