Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Eпизода 5 Тони: Бургзила

Билјана С. Црвенковска,   Здравко Гиров  
Оригинален наслов на книгата : Eпизода 5 Тони: Бургзила
ИСБН : 978-608-267-021-8
Година на издавање : 2021
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 72
Димензии : 140х200
Корица : мекаКраток опис

ТКЦП: Бургзила

Тони е гладен. Многу, многу гладен, затоа што постојано влегува од една во друга ТКЦП авантура. А кога е гладен – сака да си лапне хамбургер... или чизбургер. Се упатува накај најблискиот киоск со брза храна и... одеднаш се случува нешто АПСОЛУТНО НЕВЕРОЈАТНО!!! Што? Прочитај и откриј!

Еј, на оваа книга ù требаш ТИ!

Добојувај, доцртувај, допишувај и дополнувај ја твојата авантура додека читаш.

 Подготви се за многу возбуда, акција и смеење.

 Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците