Е-адреса: Лозинка:
















Продукти: 0
Цена 0 мкд

Епизода 6 Симон: Чудовиштето од мочуриштето

Билјана С. Црвенковска  




Оригинален наслов на книгата : Епизода 6 Симон: Чудовиштето од мочуриштето
ИСБН : 978-608-267-022-5
Година на издавање : 2021
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 72
Димензии : 140х200
Корица : мека



Краток опис

ТКЦП: Чудовиштето од мочуриштето

Последна епизода од серијалот ТКЦП, што го следи Симон во неговото патешествие низ канализацијата, во потрага по – СТРАШНОТО ЧУДОВИШТЕ! Како? Страшно чудовиште? Да, токму така – најстрашното чудовиште што постои. Но, како што веќе знаеме, работите често не се онакви какви што ни изгледаат на прв поглед...

Еј, на оваа книга ù требаш ТИ!

Добојувај, доцртувај, допишувај и дополнувај ја твојата авантура додека читаш.

 Подготви се за многу возбуда, акција и смеење.

 



Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците