Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Епизода 1 Тина: Мисијата „Црно прасе“

Билјана С. Црвенковска,   Здравко Гиров  
Оригинален наслов на книгата : Епизода 1 Тина: Мисијата „Црно прасе“
ИСБН : 978-608-259-107-0
Година на издавање : 2021
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 72
Димензии : 140х200
Корица : мекаКраток опис

ТКЦП: Мисијата „Црно прасе“

Како почна сè? Како дружината ТКЦП станува тоа што е и го добива името? Како Тина се запознава со Црвец и ја спасува од ужасниот Саки? Што наумиле Смрдливците во оваа епизода пред сите други епизоди од серијалот ТКЦП? Отвори и дознај!

Еј, на оваа книга ù требаш ТИ!

Добојувај, доцртувај, допишувај и дополнувај ја твојата авантура додека читаш.

 Подготви се за многу возбуда, акција и смеење.

 Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците