Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Епизода 4 Ава: Глинвазија

Билјана С. Црвенковска,   Здравко Гиров  
Оригинален наслов на книгата : Епизода 4 Ава: Глинвазија
ИСБН : 978-608-259-772-0
Година на издавање : 2021
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 72
Димензии : 140х200
Корица : мекаКраток опис

ТКЦП: Глинвазија

Епизода: Ава

Ава и Лео забележуваат дотогаш невидено суштество со четири раце и многу очи! „Глигу глигу гли“, вели суштеството. Што е тоа? Некакво чудовиште? Од каде е дојдено? Дали е пријателски расположено?

Додека Лео ја собира дружината во Пештерата, Ава се обидува да открие повеќе за ова суштество, но... нешто ѝ се случува! Откриј повеќе во оваа нова, возбудлива ТКЦП авантура...

Еј, на оваа книга ù требаш ТИ!

Добојувај, доцртувај, допишувај и дополнувај ја твојата авантура додека читаш. Подготви се за многу возбуда, акција и смеење.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците