Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Исидора Мун оди на одмор

Хариет Мункастер  
Оригинален наслов на книгата : Isadora Moon goes on Holiday
ИСБН : 978-608-267-165-9
Година на издавање : 2021
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 128
Димензии : 129х185
Корица : мекаКраток опис

Исидора Мун е посебна бидејќи е поинаква. 

Мајка ù е самовила, татко ù е вампир, а таа е по малку од двете

Кога Исидора освојува неверојатен одмор за целото семејство, подготвена е за сонце, море и песок! Но, ќе треба да се фати за работа кога таа и нејзината другарка, сирената Марина, ќе најдат желче во неволја.

Дали Исидора може да му помогне на желчето да се врати дома?Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците