Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Исидора Мун настапува на шоу

Хариет Мункастер  
Оригинален наслов на книгата : Isadora Moon puts on a Show
ИСБН : 978-608-267-164-2
Година на издавање : 2021
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 128
Димензии : 129х185
Корица : мекаКраток опис

Исидора Мун е посебна бидејќи е поинаква. 

Мајка ù е самовила, татко ù е вампир, а таа е по малку од двете

Се наближува вампирскиот бал и Исидора со нетрпение го чека! Има само еден проблем: треба да се натпреварува на шоу на таленти со другите вампирски деца. 

Талентите на Исидора не се многу вампирски, што ако публиката ù се смее? Шоуто мора да продолжи, но дали Исидора ќе биде доволно храбра за да настапи?

 Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците