Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Животниот пат на иноваторот

Јоти Поповски  
Оригинален наслов на книгата : Животниот пат на иноваторот
ИСБН : 978-608-259-750-8
Година на издавање : 2020
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 135
Димензии : 145х205
Корица : мекаКраток опис

„Кој може да биде пронаоѓач? Секој што е заинтересиран за подобрувања во рамките на одредена област. Но, зошто сите заинтересирани не можат да бидат пронаоѓачи? Затоа што не го знаат патот што треба да го следи пронаоѓачот за да стигне до ново решение.

Се нафатив да ја пишувам оваа книга иако не сум писател. Зарем не може да пишува секој што ги има завршено сите фази од образованието? Немам претензии да пишувам како искусен писател. Но, сакам да ги опишам моите случки и настани од животот и моите најзначајни изуми што, според кажувањата на многу мои познајници и пријатели, заслужуваат да ги знаат и други.“Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците