Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Новогодишна епизода (Јас сум Миа #2.5)

Јана Мишо  
Оригинален наслов на книгата : Новогодишна епизода (Јас сум Миа #2.5)
ИСБН : 978-608-267-167-3
Година на издавање : 2020
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 64
Димензии : 145X205
Корица : мекаКраток опис

Сто осумдесет и четири.

Тоа беше последниот број од списокот на сигурни гости на забавата на Сара. Да ù кажам јас на мајка ми дека дома ќе ù донесам 184 тинејџери, споулавени од новогодишна еуфорија и со намален осет за простор (што подразбира туркање вази, кршење чаши, чинии и слично), ќе ми се случи апсолутно неотповикливо пакување куфери и селење од дома, со желба да имам своја куќа еден ден што така ќе си ја растурам.


Оценка од корисниците

5 звезди

21

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

1

1 ѕвезда

2

Просечна оценка
4,5
24

Коментари од корисниците