Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Вистинска приказна за двете соседни кралства

Марија Костадиновска ,   илустрации Александра Филипоска  
Оригинален наслов на книгата : Вистинска приказна за двете соседни кралства
ИСБН : 978-608-259-868-0
Година на издавање : 2020
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 3
Број на страни: 55
Димензии : 140х200
Корица : мекаКраток опис

Ова воопшто не е некоја обична приказна. Туку, вистинска е.

За две вистински соседни кралства.

За Хана, една вистинска кралица. И за Фран, еден вистински крал.

И не се случило еднаш, некогаш, многу одамна во двете вистински кралства, како во сите други приказни.

Туку, сега, вистински се случува.

 Оценка од корисниците

5 звезди

15

4 ѕвезди

0

3 звезди

1

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
4,9
16

Коментари од корисниците

10.11.2020 20:01:02   Anonymous напиша

Knigata se vbroi vo omilenite kaj moite 3 deca. Se navrakjaat na sluchkite i avanturite na glavnite likovi , i sekogas naogaat nekoj detal kade sto se prepoznavaat samite tie. Ova kniga e poln pogodok. Obozavaat da ja citaat i analiziraat prikaznata i cesto se poistovetuvaat so Hana i Fran. Vi blagodarime za ova parche srekja sto se vika kniga.
03.11.2020 11:37:37   Anonymous напиша

Kniga za sekoe detence
01.11.2020 23:46:42   Anonymous напиша

Одлична!На внук ми му е омилена. И за наутро и за добра ноќ. Не ја остава. :)