Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Заеднички стан

Бет О'Лири  
Оригинален наслов на книгата : The Flatshare
ИСБН : 978-608-259-879-6
Година на издавање : 2020
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 390
Димензии : 145х205
Корица : мекаКраток опис

Тифи и Леон делат стан

Тифи и Леон делат кревет

Тифи и Леон никогаш не се сретнале...

На Тифи Мур ù треба евтин стан, и тоа итно. Леон Туми работи ноќе и му требаат пари. Нивните пријатели мислат дека се луди, но тоа е совршено решение: Леон живее во станот со еден кревет додека Тифи работи преку ден, а таа го има станот преостанатото време.

Со опсесивни поранешни партнери, со комплицирани клиенти на работа, со погрешно обвинет брат и, секако, фактот дека сè уште не се сретнале, тие откриваат дека ако сакаш совршен дом, треба да го фрлиш правилникот низ прозорец.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците