Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Изабела и Облак

Џули Сајкс  
Оригинален наслов на книгата : Isabel and Cloud
ИСБН : 978-608-259-622-/
Година на издавање : 2020
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 108
Димензии : 130х200
Корица : мекаКраток опис

Изабел сака да се трка околу Академијата за еднорози со нејзиниот прекрасен еднорог, Облак. И едвај чека нејзиниот еднорог да ја открие неговата магична моќ!

Некој фрла лоша магија на Волшебното езеро. Изабел и Облак ќе мораат да научат да си веруваат еден на друг впуштајќи се во опасна авантура за да го спасат училиштето...Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците