Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

За секоја буква приказна

Владо Димовски  
Оригинален наслов на книгата : За секоја буква приказна
ИСБН : 978-608-259-810-9
Година на издавање : 2020
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 156
Димензии : 210х210
Корица : мекаКраток опис

Приказнарот напишал 31 приказна – за секоја буква од македонската азбука по една. Во секоја приказна има многууу зборови што почнуваат на буквата за која ни раскажува приказнарот. Читајќи за авантурите на едно чудо необични јунаци, ние всушност учиме да ги препознаваме буквите и да ги изговараме правилно. 


Оваа сликовница може да се користи како дополнување (еден вид вежбанка) на книгата „Изградување на изговорот, говорот и јазикот кај децата и возрасните“ од Јордан Јорданоски и Владо Димовски, но и независно во фазата на описменување на децата. 


Прирачникот „Изградување на изговорот, говорот и јазикот кај децата и возрасните“ е достапен тука:

https://www.literatura.mk/BookDetails.aspx?Pr=14360Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците