Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Мала книга за Мерилин

Мишел Морган  
Оригинален наслов на книгата : The Little Book of Marilyn: Inspiration from the Goddess of Glam
ИСБН : 978-608-259-764-5
Година на издавање : 2020
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 224
Димензии : 130x180
Корица : тврдаКраток опис

Нека блесне твојата внатрешна Мерилин!

Водич за живот и оддавање почит на стилот, гламурот и моќта да забавува на најголемата холивудска икона, „Мала книга за Мерилин“ нуди инспиративни лекции од Монро за денешните жени. Внатре ќе најдете:

·                     Упатства за тоа како да изгледате како ѕвезда

·                     Совети за стил и каде да најдете парчиња облека во стилот на Мерилин

·                     Идеи за декорирање од нејзиниот дом

·                     Секојдневна инспирација од животот на Мерилин

Сеќавања на обожаватели, прекрасни фотографии и многу повеќе!Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците